اولين بار در سال 1985 در ايتاليا مورد استفاده قرارگرفت سپس در بيشتر کشورهای اروپايي و بعد از آن در کشورهای آمريکايي و آسيايي مورد استفاده قرارگرفت .امروزه ميکرودرم ابريژن بي خطرترين ، راحت ترين و بدون عارضه ترين روش درمان بسياري از ضايعات پوستي و تأمين سلامت پوست است لذا اولين انتخاب پزشکان آمريکايي،اروپايي و آسيايي در درمان مؤثر موارد زير مي باشد:

اسکارهاي آکنه ( جاي جوش )

چين و چروک ها

خطوط دور لب و پيشاني

پيري زودرس

لکه هاي پيگماني پوست

لکه هاي ناشي از افزايش سن

جوشهاي سر سياه

جوشهای سر سقید

پوستهاي ملتهب

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

اين روش درماني کاملاً منحصر به فرد مي باشد چرا که ميکرودرم ابريژن کاملاً بهداشتی، بدون درد و بي خطر است و بدين سبب آنرا( لايه برداري وقت ناهار ) مي گو يند که به مفهوم سرپايي و کوتاه بودن طول عمل و در عين حال بدون عارضه و بی دردسر بودنش را در بر دارد ضمن اينکه شما مي توانيد به امور روزمره تان بپردازيد چرا که هيچگونه قرمزي شديد و مداوم روی پوست به جا نمی ماند و حتی بلافاصله بعد از آن انجام آرايش  ممکن می باشد.گاهی به بیمارپیشنهاد میگردد که قبل از رفتن به میهمانی یکبار میکرودرم انجام دهد تا با پاک شدن پوست از لکه ها و جوشها و سلولهای مرده روی پوست بتواند آرایش را بپذیرد و پوست بهتر دیده شود .

اثرات و نتايج درماني:

اولين وسريعترين اثر قابل مشاهده ، رفع خستگی در پوست و ايجاد شادابي و طراوتی وصف ناشدنی است.طی عمل ميکرودرم ابريژن ، لايه های مرده و آسيب ديده سطح پوست برداشته مي شوند لذا پوست تازه و سالم به سطح مي رسد و تنفس پوست بهتر انجام میگیرد . ضمناً اين لايه جديد امکان جذب سرمهای زيبايي، لوسيونها، کرمها و داروهای پوستی را 4 تا 6 برابر افزايش داده ، اثرات آنها را بسيار بيشتر مي نمايد.

ميکرودرم ابريژن با تحريک خونرساني و نوسازی سلولهاي پوستی سبب تحريک توليد و نوسازی کلاژن( اسکلت پوست ) مي گردد و در نتيجه طي دوره درمان کامل روند پيري در پوست متوقف شده ، چين و چروکها رفع شده يا بسيار کاهش مي يابند و پوست روشن تر ،شاداب تر و با قوامي بيشتر نصيب شما خواهد شد . لکه های حاصل از حاملگی ، آفتاب سوختگی و.... نيز تا 40% برطرف شده نهايتاً چهره ای با طراوت و زيبا فراهم خواهد آمد. لازم به ذکر است که اثربخشی ميکرودرم ابريژن در مواردی مانند جای جوشها حد اکثر تا پنجاه درصد ميباشد.

تعداد جلسات و طول دوره درمان :

تعداد جلسات درمان بستگی به انتظار شما از درمان دارد .حتی میتوان بعنوان یک روش دایمی بطور مرتب ماهیانه برای جلوگیری از اثرات گذر سن در پوست انجام داد و نتایج بسیار خوبی بدست آورد .