در زمستان پوست دست و صورت خشک می شود و این بعلت فقدان رطوبت است.
حفظ پوست با هیدراته و مرطوب کردن آن در طول زمستان بسیار مهم است . شما لازم نیست که به دنبال یک رژیم مراقبت از پوست باشید .
فقط کافی است برخی از راهنمایی ساده در مورد مراقبت از پوست در زمستان در ذهن داشته باشید . باهم این راهنمایی ساده را میخوانیم
1- مرطوب کردن با استفاده از کرم های چرب

مرطوب کردن پوست با استفاده از کرم های چرب . تغذیه پوست و هیدراته نگه داشتن پوست بسیار مهم است. انواع مرطوب کننده در داروخانه ها موجود است .مرطوب کننده با روغن بادام و یا روغن آوکادو می تواند تاثیر شگفتی انگیزی برای پوست در زمستان انجام دهد.لازم نیست مطوب کننده خارجی استفاده کنید و باندازه کافی کرم مرطوب کننده ایرانی مرغوب در دسترس دارید .

2- استفاده از کرم های ضد آفتاب خوب

ضد آفتاب باید در زمستان نیز استفاده شود چون اشعه ماوراء بنفش می تواند به پوست آسیب برساند و باعث خشکی بیشتر شود. استفاده از کرم های ضد آفتاب خوب بیش از SPF 30دارند.کرم های ضد آفتاب با درجه بالاتر فقط در موارد خاص کاربرد دارد و از نظر تاثیر گذاری زیاد ارجحیت ندارد . کرم های ضد آفتاب همچنین دارای خواص مرطوب کننده برای پوست هستند.
3- توجه به رژیم غذایی

یک رژیم غذایی خوب می تواند پوست را در زمستان سالم نگه دارد . این رژیم شامل مقدار زیادی از مایعات در رژیم غذایی است . آب سبزیجات میوه ها و سبزیها را حتما در برنامه رژیم غذایی روزانه خود داشته باشید . رژیم غذایی شامل سبزیجات سبز است . غذاهایی که سرشار از ویتامین C و مرکبات است اکثر ویتامین های بدن و پوست شما را تامین میکند .

ددر فضای آزاد بخصوص در زمان وزش باد و در کوهستانها پوست بیشتر در معرض خشک شدن و سوختن با اشعه uv میباشد لذا حتما ضد آفتاب و مرطوب کننده بکار ببرید .
بسیار خوب هستند . غذاهایی برای حفظ تعادل PH پوست در طول زمستان توصیه می شود

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

4- ورزش روزانه

هر شکلی از ورزش می تواند در زمستان به زیبایی پوست کمک کند. ورزش کمک می کند تا افزایش گردش خون دربدن بهتر شود. که به نوبه خود
بر پوست و بافت آن تاثیر میگذارد . حفظ پوست زیبا در زمستان با هر شکلی از ورزش امکان پذیر است . حتی راه رفتن به مدت سی
دقیقه در روز می تواند کمک زیادی کمک کند
5– دوش گرفتن

آیا در زمستان، حمام با دوش داغ فرصت خوبی برای پوست است ! اگر این گونه فکر می کنید ، پس در اشتباه هستید. حمام آب داغ
در واقع می تواند به سلول های پوست صدمه بزند و پوست خشک شود . حمام آب گرم درست نیست بلکه حمام با آب ولرم بهتراست و به زیبایی پوست کمک میکند

6- استفاده از ماسک های زیبایی برای پوست

ماسک زیبایی صورت یک بار در هر هفته در طول زمستان کافی است . ماسک صورت در زمستان به آبرسانی و ترمیم پوست کمک میکند و یک
راه طبیعی است. از خمیر آوکادو و خمیر موز می توان در زمستان پوست خود را صاف و نرم کرد.
سعی کنید ماسک طبیعی با سفیده تخم مرغ با بلغور جو دوسر درست کنید . ماسک نیز برای حفظ تعادل PH طبیعی پوست در زمستان کمک می کند.
مراقبت از پوست مناسب و استراحت برای پوست در زمستان مهم است. آبرسانی پوست طبیعی ترین راه برای ایجاد درخشش پوست است