مشاوره تلفنی


خالکوبی یا تاتو یا تتوTattoo

در حال حاضر انجام خالکوبی و تاتو طرفداران فراوانی را به خود جلب نموده بطوریکه این امر تبدیل به امری متداول (مد) شده است .

انگیزه های انجام خالکوبی و تاتو متفاوت است از اهداف ایجاد زیبایی بیشتر در خانمها و آقایان و دلایل هیجانی و ابراز قدرت و اعلام تبعیت از فرهنگ خاص تا دلایلی مانند توهم معافیت از سربازی در پسران میتواند از دلایل و انگیزه های خالکوبی و تاتو باشد . در مورد اخیر توجه پسران و خانواده ها را به این نکته جلب مینمایم که حتی اگر خالکوبی وسیع باعث ارجاع شخص به کمیسیون نظام وظیفه جهت تشخیص علت عصبی باشد .در صورتیکه پزشک اعصاب و روان رای به بیماری روانی شخص بدهد و معافیت پزشکی شامل حال ایشان شود با اطلاعاتی که هست در صدور گذرنامه و گرفتن شغل و موارد مشابه دچار مشکل خواهند شد .

در اکثر مواقع دیده شده شخص در کوتاهترین زمان حتی همان روز خالکوبی از انجام اینکار پشیمان شده و در صدد پاک کردن آن بر میاید و وجود خالکوبی بصورت معضلی روحی و روانی برای شخص تبدیل میگردد .

با ظهور لیزر در حوزه پزشکی به ویژه در پوست و زیبایی موضوع درمان خالکوبی و محو نمودن کامل تاتو توسط لیزر ، تمام درمان های مرسوم(عمل جراحی ، سوزانیدن با اسید یا با محلول های شیمیایی و گذاشتن سیر روی آن و تراشیدن و ... ) را تحت تاثیر قرار داده و در حال حاضر بیش از دو دهه است که نخستین انتخاب برای درمان قاطع و موثر خالکوبی و تاتو ، لیزر می باشد .

درمان قطعی تاتو فقط توسط لیزر ( چگونه خالکوبی را پاک کنیم -پاک کردن خالکوبی و تاتو - چطور از شر خالکوبی خلاص شویم - ریموو کردن تاتو - محو کردن تتو )

همانگونه که اشاره شد با ورود لیزر به حوزه پوست و زیبایی درمان قطعی تاتو نیز تحقق یافت بطوریکه در حال حاضر ، در کمتر مرکز درمانی ، پزشکان پوست و جراح زیبایی تمایل به استفاده از روش های قدیمی جهت پاک کردن خالکوبی و تاتو داشته و به لحاظ نتایج مطلوب لیزر این شیوه درمانی را به فرد پیشنهاد می نمایند .اکثر کسانی که خالکوبی میکنند بلافاصله پس از انجام آن و یا مدتی بعد پشیمان میشوند و دنبال راهی برای پاک کردن آن میگردند .

معمولا جهت پاک کردن خالکوبی و تاتو در ابتدا به همان کسی که تاتو را زده مراجعه مینمایند و آرایشگران و تاتو کاران روشهای مختلفی برای رفع این مشکل پیشنهاد مینمایند :

1- زدن ماده همرنگی که اظهار میدارند به این وسیله میتوانند تاتو اولیه را پوشش داده و برنگ پوست درآورند فارغ از اینکه این ماده همرنگی خود یک تاتو سفید یا کرم رنگ جداگانه بوده و حتی اگر در ابتدا برنگ پوست شخص باشد بعد از مدتی تغییر رنگ داده و بصورت یک تاتو جداگانه دیده میشود که با رنگ پوست شخص تفاوت دارد و این خود مشکلی است که با لیزرهای معمولی پاک نمیشود و هزینه پاک کردن را با دستگاههای پیشرفته تر بالا میبرد .

2-راه دومی که آرایشگران و بعضی پزشکان کم تجربه پیشنهاد میکنند کاربرد تاتو ریمووریا رژووی یا همان حل کردن و خارج کردن رنگ بوسیله نوعی اسید یا ماده شیمیایی است که اظهار میدارند رنگ تاتو را حل و خارج میسازد و از این موارد زیاد دیده ایم که حتی بیش از 4-5 بار ریموور بکار برده اند و بجای پاک شدن   متاسفانه  مقداری حل شده و در بافتهای اطراف هم در سطح و هم در بافتهای عمقی نفوذ کرده و پاک کردن آن مشکل تر و اسکار گذار میشود . یعنی هر کدام از روشهای فوق علاوه بر مضرات و عوارض بیشتر باعث بالا رفتن هزینه پاک کردن تاتو و خرج زیادی میشود .

3- بعضی افراد غیر مطلع پیشنهادهای عجیبی مینمایند مثل  گذاشتن سیر روی تاتو یا سوزاندن با سیگار یا حتی بعضی پزشکان بی تجربه با جسارت بوسیله کوتر اقدام به سوزاندن تاتو و خالکوبی میکنند که حاصلی جز کلویید و آثار سوختگی چیزی حاصل نمیشود .

4- بعضی آرایشگران با زدن سوزن خالی بدون رنگ با ایجاد زخم قصد پاک کردن تاتو را میکنند که بجز زخم کردن و ایجاد بافت کلویید و پخش کردن رنگ در زیر پوست کاری از پیش نمیرود .

یکی از عوارض دستکاری تاتو ابرو توسط افراد غیر مطلع ایجاد فیبروز وسیع در ناحیه تتو ابرو میباشد که نمونه آن جهت تجربه خانمها و همکاران گذاشته میشود :

همانگونه که مشاهده میشود سزاسز ناحیه تاتو شده برجسته شده است و شکل ناهنجاری پیدا کرده است .

Eyebrow tattoo ink reactin fibrosis

5- راه حل نهایی و قطعی خالکوبی و تاتو در هر جای بدن استفاده از لیزر میباشد که مورد تایید تمام مراجع پزشکی و علمی دنیا میباشد .

اخیرا خیلی از آرایشگران و سالن داران مطلع و کاردان بمحض مراجعه خانمها جهت پاک کردن تاتو به ایشان توصیه مراجعه به پزشک میکنند که جای تقدیر دارد و نشان میدهد در هر قشری افراد دلسوز که فقط به فکر درآمد نیستند هم هست که ارزشمند میباشد .

 خوشبختیم که عنوان کنیم در کلینیک میرداماد انواع دستگاههای قدیم و جدید برای پاک کردن خالکوبی و تاتو مهیا شده که در خدمت هموطنان عزیز بنحو موثر باشیم .

در این مرکز انواع خالکوبی ها و تاتوها هر کدام بر اساس رنگ و عمق و تعداد دفعات انجام تاتو و اینکه آیا مواد همرنگی بکار برده شده یا نه و آیا مواد ریموور استفاده شده یا نه و اینکه در مراکز دیگر با لیزرهای غیر موثر تحت لیزر درمانی قرار گرفته یا نه برای هر کدام از انواع فوق از دستگاههای اختصاصی استفاده میشود و خوشبختیم که عنوان کنیم به فضل الهی تا کنون از پاک کردن هیچ خالکوبی مایوس نشدیم و هیچ مراجعه کننده ای را ناامید نکردیم .

بسیاری  از تاتو ها را بخصوص در ناحیه ابرو و پلک با موفقیت در یک جلسه پاک کردیم و سرسخت ترین خالکوبی و تاتو را در چند جلسه بطور کلی پاک کرده ایم.

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

چگونگی اثر لیزر  ( لیزر چگونه تتو یا تاتو یا خالکوبی را پاک میکند -لیزر چطور در تتو اثر میکند - )

لیزر با هدف قرار دادن ذرات یا باکس های رنگ در بدن که محل تجمع رنگدانه ها میباشد و بمباران آن توسط پالس های نور ، باعث لیز شدن و پاره شدن رنگدانه ها و خرد شدن آنها می گردد و التهاب در محل ایجاد میشود و هجوم ماکروفاژها و سلولهای بیگانه خوار در محل باعث میشود که رنگدانه های مورد نظر نیز توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاک سازی بدن از عناصر خارجی را عهده دار هستند ، بلعیده و نابود می گردند . تاتوهایی که رنگ تیره توسط کربن و جوهر سیاه در آن بکارگرفته شده و عمدتا رنگ خالکوبی را سیاه و تیره نشان می دهند از جمله تاتوهایی هستند که به طول موج های ارسالی از طرف لیزر ، پاسخ مطلوب داده و در مقایسه با دیگر رنگ ها در جلسات درمانی کمتری نتایج مطلوبی از خود نشان می دهند .  انواع لیزرهایی که برای پاک کردن تتو یا تاتو یا خالکوبی بکار گرفته می شوند عبارت اند از :

1-       لیزر   کیو سویچ ان دیاگ برای پاک کردن تاتو های قرمزQ-Switched ND:YAG

2-       لیزر فراکشنال CO2

3-       لیزر کیوسویچ روبی Q-Switched Rubby  که به خاطر هدف قراردادن دقیق رنگدانه ها نتایج بسیار جالبی را ارائه کرده است .

4- دستگاههای لیزر جدیدتر که سیستم های ترکیبی دارند

5-دستگاههایی مانند RF  جراحی یا پلاسما برای موارد کوچک .

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

چه افرادی تاتوی آنان را باید با احتیاط و با در نظر گرفتن جنبه های خاص توسط لیزر درمان کرد ؟

1-       اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد

2-       کسانی که خود را برنزه کرده باشند .

3-       افراد دارای تیپ پوستی پنج و شش (خیلی تیره و سیاه پوست )

4-       افراد دارای رنگدانه های مشکوک مانند وجود خال های مشکوک سرطان در بدن

5-       افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو

6-       افراد دچار بیماری روحی ، روانی ( سایکوز )

7-       افرادیکه نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید .

8-      کسانی که بیماریهای قلبی یا ریوی پیشرفته دارند.

9-      کسانی که حساسیت به فلزات خاص دارند .

لازم به ذکر است این موارد بطور قطعی مانع انجام لیزر نیستند و فقط جنبه احتیاط میبایست رعایت گردد .

پاک کردن خالکوبی یا تاتوهای دو و چند رنگ

درمورد پاک کردن خالکوبی و تاتوهای چند رنگ تا کنون را ه درمان و پاک کردن از طریق تکنیکهای جدید علمی و پزشکی وجود نداشت لذا بیشتر خانمها برای رهایی از تاتوهای ابرو که دویا چند رنگ متفاوت داشته اند مجبور بودند مجددا به آرایشگاهها پناه ببرند و با انجام یک تاتو جدید تاتوهای قبلی را بپوشانند وبا تکرار کار غلط پیچیدگی بیشتری ایجاد نموده و بافت پوست ناحیه ابرو دچار التهاب های مکرر و فیبروزبیشتر شده و دیواره عروق ناحیه درگیررنگ شوند که پاک کردن آن با مشکلات فراوان همراه میشود.

هم اکنون با دستیابی به تکنیکهای جدید در استفاده از دستگاههای لیزری امکان پاک کردن تاتوهای چند رنگ و چند لایه در یک جلسه را فراهم شده است و تعداد معدودی پزشکان با تجربه در جراحیهای لیزری میتوانند اینگونه تاتوها و خالکوبی ها را با تکنیکهای خاص و بدون عارضه پاک کنند . مفتخریم که تا کنون  صدها مراجعه کننده با تاتو و خالکوبی دو رنگ و چند رنگ داشته ایم که در یک جلسه و با جراحی لیزری که حدودا یک تا دو ساعت طول میکشد از شر آن خلاص شده اند و رضایت کامل داشته اند . لذا جای امیدواری و مسرت است که دیگر خانمها جهت پاک کردن تاتوهای ابروی خود نیازی به صرف مدت طولانی و مراجعات مکرر ماهیانه ندارند و انواع تاتوها در هر شکل و در هر ناحیه را میتوانند در یک جلسه پاک کنند و از شر آن خلاص شوند .

دراین روش پس از بی حسی موضعی و بدون بیهوشی در مدت یک الی دو ساعت اقدام به پاک کردن تاتو و خالکوبی شده و بیمار با حال عمومی خوب با پانسمان از مرکز خارج و به زندگی عادی خود بر میگردد. مراقبت های بعد از عمل بسیا ساده و بشرح ذیل است :

تاتو کرم رنگ و سفید رنگ و سیاه رنگ ابرو همگی در یک چلسه پاک میشوند

به رنگهای نمونه زیر توجه فرمایید :

عکس وسط قبل از عمل و عکس بالا بعد از پاک کردن و عکس پایین بعد از پاک کردن و با آرایش چدید

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

3- این عکس همان خانم است که بعد از پاک شدن تتو چند لایه ابرویش و بهبود کامل و رشد ابروهایش با کشیدن مداد شکل جدیدی برای ابرو ایجاد کرده است :پاک کردن تاتو ابرو دکتر هوشیدری

پاک کردن تاتو چند لایه ابرو در یک جلسه

- تا مدت دو الی سه روز با پماد مناسب که توسط پزشک تجویز میشود محل زخم سطحی پانسمان میشود .

- از روز دوم فرد میتواند استحمام داشته باشد و پس از شستشوی کامل زخم مجددا روی  آنرا پماد زده و پانسمان کند .

- از روز سوم تا چهارم روی زخم بسته شده و مختصر قرمزی بجا میماند که میتوان بعد از بسته شدن زخم برای اینکه قرمزی دیده نشود روی آنرا با کرم پودر پوشاند .

- قرمزی آن بمرور کمرنگ شده و نهایتاً همرنگ پوست اطراف میگردد . در مدتی پس از اقدامات لیزر سعی کنید زیاد در معرض نور آفتاب نباشید تا قرمزی زیاد طول نکشد و پوست شما آسیب نبیند .

تاتو قهوه ای لب در یک جلسه کاملا پاک میشود

به نمونه زیر توجه فرمایید :سمت راست  تتو قهوه ای لب قبل از پاک کردن و سمت چپ بلافاصله بعد از پاک کردن

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

پاک کردن تاتو لب در یک جلسه

تاتو سفید و کرم رنگ پلک در یک جلسه پاک میشود

به رنگ نمونه زیر توجه فرمایید که مراحل بهبود زخم را در پاک کردن تتو پلک یا چشم نشان میدهد 

http://www.houshidari.com/fa/images/eye-tattoo.jpg

پاک کردن تاتو دور چشم در یک جلسه

http://www.houshidari.com/fa/images/20150219_103540-w.jpg

عکس بالا  آخرین عکس از مورد پاک شده تاتو پلک فوق میباشد  و همانطور که میبینید هیچ آثاری از تتو و زخم و یا لکه دیده نمیشودPhotoGrid 1493036069062 wدو مورد از نتایج تتوهای چشم بخصوص رنگهای کرم که تاکنون امکان پاک کردن آنها با دستگاههای لیزر معمولی ممکن نبوده است که در یک جلسه کاملا پاک شده و هیچگونه عوارض ندارندIMG 20160809 082910 w

 

پاک کردن تاتو و خالکوبی گردن

پاک کردن تاتو گردن در یک جلسه یکی از مشکل ترین کارهای پوست میباشد بدلیل اینکه گردن مستعد اسکار و گوشت اضافی میباشد . گرچه بدلیل ریسک بالای این روش در گردن توصیه نمیشود ولی گاها بدلیل اصرار بیمار و عجله ایشان مجبوریم از این روش در گردن استفاده کنیم . در زیر نمونه ای از آن که با موفقیت کامل و بدون اسکار در یک جلسه پاک شده آورده میشود . البته عکس آخر سه هفته بعد از پاک کردن میباشد و بمرور رنگ طبیعی پوست هماهنگ میشود .

عکس پایین زمان مراجعه به پزشک - از پایین عکس دوم بلافاصله بعد از لیزر - و عکسهای بالاتر 2و 3 هفته بعد از لیزررا نشان میدهد :

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

پاک کردن تتو لب :

نمونه ای از تاتو لب که توسط پزشکان دیگر در یک مرکز تخصصی با روش لیزر کیو سویچ بمدت 4 ماه و به تعداد 4 جلسه لیزر شده و تاتو قهوه ای اولیه سیاه و پهن شده و نهایتا با مراجعه به کلینیک میرداماد در یک جلسه پاک و آثار آن از بین رفته است .همکاران توجه کنند در صورتیکه تاتو قهوه ای با لیزر کیو سویچ درمان شود حتما سیاه میشود

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

عکس اول (بالا ) موردی است که بعد از جند جلسه لیزر کیو سویچ توسط پزشک دیگر به بنده معرفی شده است . عکس دوم ( وسط ) در حین کار با لیزر جدید و بلافاصله بعد از پاک کردن سمت چپ لب گرفته شده است . عکس آخر بلافاصله بعد از پاک کردن کل تتو گرفته شده است .

 عکس گرفته شده از محل پاک شده مورد فوق بعد اط دو هفته :

دکتر فرهاد هوشیدری - کاشت موی طبیعی ، جراحی زیبایی ، پاک کردن تاتو در یک جلسه ، لیزر پوست و موهای زائد

نمونه دیگر تاتو و خالکوبی لب که برنگ صورتی انجام شده و نهایتا شخص از داشتن آن خسته شده و قصد پاک کردن داشت

پاک کردن تاتو لب در یک جلسه دکتر هوشیدری

این عکس بعد از بهبود زخم و رفع قرمزی گرفته شده است و طبیعتا بمرور زمان رنگ لب کاملا طبیعی خواهد شد .

نمونه های دیگر : 

نمونه دیگری از تاتو ابرو قرمز یا صورتی که به روشهای معمول به هیچ وجه پاک نمیشود . این خانم از خارج از کشور(انگلستان ) و به قصد پاک کردن تاتو خود به ایران تشریف آورده اند و خدا را شکر که توانستیم در یک جلسه و بدون عاضه تاتو قرمز بادمجانی ایشان را پاک کرده و راهی کشورش گردد . در زیر مراحل آن بترتیب قبل از پاک کردن و بلافاصله پس از انجام کار و یکماه و سه ماه بعد از پاک کردن نشان داده شده است .

عکس اول زمانی که به کلینیک مراجعه کرده و موهای ابروی خودش را تراشیده و قصد پاک کردن تتو را دارد .

عکس دوم بلافاصله بعد از لیزر

عکس سوم 20 روز بعد

عکس چهارم 5 ماه بعد

تاتوی پاک شده با لیزر

پاک کردن تاتو بادمجانی در یک جلسه

پاک گردن تاتو صورتی در یک چلیه

پاک کردن تاتو قرمز در یک جلسه

همانگونه که میبینید تاتو ابرو این شخض کاملا پاک شده و ابروهایشان نیز در آمده است و هیچ مشکلی ندارد .

    نمونه ای از تاتو ابرو پهن که دم تاتوها بطرف بالا رفته و باصطلاح تاتو شیطانی نام دارد که صاحب آن بعد از مدتی از تاتو خسته و دل زده شده و جهت پاک کردن آن به چند مرکز مراجعه و در نهایت به کلینیک میرداماد رسیده است و در یک جلسه کاملا پاک شده و بسیار خوشحال و راضی برای ویزیت مراجعه نموده است .

عکس اول زمان مراجعه و عکس پایین بعد از مدتی که ابروهایش رشد کرده و با مدار شکل دیگری برای ابرو ایحاد کرده است :                                                                                                   

تاتو ابرو شیطانی

بعد از پاک شدن تاتو شیطانی

کل تاتو ابرو دو طرف ایشان پاک شده و با مداد در مسیر ابروی اصلی خودش ابرو پهنی برای خود ترسیم کرده است .

نمونه دیگری از تاتو ابرو که بصورت شاخه ای از انتهای دو ابرو جدا شده و دم ابرو دو شاخه شده است و این بدلیل تغییر سلیقه خانمها و انجام تاتوهای مکرر ایجاد میشود که اینهم در یک جلسه و با لیزر پاک شده و آثاری از آن باقی نمانده است .

عکس پایین زمان مراجعه و عکس بالا چند ماه بعد از لیزررا نشان میدهد :

تاتو دوشاخه ابرو

تاتو دوشاخه پاک شده

    روش اثر لیزر کیو سویچ در پاک کردن تتو یا خالکوبی :

مکانیسم یا چگونگی شکستن رنگدانه ها توسط لیزر کیو سویچ در یک دیاگرام به نمایش در میاید که پس از شکستن رنگدانه ها به قطعات کوچک توسط سلولهای دفاعی فاگوسیتوز خود بدن بلع شده و از طریق سیستم های خاص از بدن دفع میگردد.

مکانیسم کیوسویپ لیزر

نمونه های فراوان از این قبیل کارها انجام شده که بدلیل حفظ اسرار مراجعین امکان انتشار عکس بیماران وجود ندارد.

نمونه ای از خالکوبی ناحیه سینه

همانطور که میدانید پوست ناحیه سینه  بسیار حساس و اسکار ساز میباشد و بطور معمول در هر جراحی ناحیه سینه معمولا اسکار و گوشت اضافه باقی میماند ولی در عکس زیر میبینید که خالکوبی کاملا پاک شده و اسکار و گوشت اضافه و لکه رنگی هم ندارد .

 

IMG 20160906 132358 w

در عکس بالا میبینید که خالکوبی کاملا پاک و محو شده و هیچ آثارو عوارضی بجا نگذاشته است .

نمونه های جدید تاتو ابرو و پلک که بلطف تکنیک جدید در یک جلسه کاملا پاک شده و بیمار از شر آن خلاص شده است :

تاتو چشم پاک شده در یک جلسه دکتر هوشیدری

و نمونه دیگرتاتو ابرو و چشم که در یک جلسه با لیزر کاملا پاک شده است  :تاتو ابرو و چشم پاک شده در یک جلسه دکتر هوشیدریپلک فوانی این بیمار تحت جراحی بلفاروپلاستی قرار گرفته و خط سفید مربوط به جای جراحی پلک میباشد .

مشاوره تلفنی